Cüme, 29.03.2024, 01:03
Приветствую Вас Qonaq | RSS

islam dini

[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Архив - только для чтения
Модератор форума: Almusavi  
Forum » FORUM-TEKST » İSLAM » DINE GELDIYINIZ UCUN ALLAHDAN SONRA KIME BORCLUSUNUZ?
DINE GELDIYINIZ UCUN ALLAHDAN SONRA KIME BORCLUSUNUZ?
zehra-gulu Tarix: Şenbe, 28.06.2008, 12:10 | Mesaj # 1
Serjant
Qrup: VIP
Tərif: 1
Status: Xetden kenar
ESSALAMUN ALEYKUM.BELE BIR SUALLA MURACIET EDIREM.BILDIYINIZ KIMI YARADAN KIMINSE VASITESIYLE INSANA ISTEDIKLERINI VERIR.SIZ DINE GELDIYINIZ UCUN ALLAHDAN SONRA KIME BORCLUSUNUZ?YENI KIM VASITECILIK EDIB DINE GELMEYINIZE?FIKIRLERINIZI BOLUSMEYI UNUTMAYIN.

HUSEYN HIDAYET CIRAQI
NICAT GEMISIDIR....
HUSEYNI SEVENI MENDE SEVIREM.....

mensure Tarix: Şenbe, 28.06.2008, 12:16 | Mesaj # 2
Leytenant
Tərif: 4
Movzuya gore tsekkurler Zehra-qulu.
Men dine gelerken hec kim komek elememisdi, yeni etrafimda ele adam yox idi ki komek elesin,ozum oxuya-oxuya geldim.Sonra gelenden sonra medreseye getdim orda daha cooox shey oyrendim.ALLAH hamisindan razi olsun.

iki sey agila noqsan sayilar.
yersiz susmaq ile yersiz soz demek (Sedi Sirazi)

zehra-gulu Tarix: Şenbe, 28.06.2008, 12:24 | Mesaj # 3
Serjant
Tərif: 1
mensure,
SALAM ...MENIM DINE GELMEYIME ALLAHDAN SONRA 3 NEFER KOMEK EDIB.BIR INSANIN VASITESIYLE REBBIM MENE PEYQEMBERIN YOLUNU GETMEYI NESIB ELEDI.ONCE MENI MESHEDI DADASH MESCIDINE APARDI.ORDA HEMIN MESCIDIN AXUNDU OLAN HACI SHAHIN HESENLI AQA MENIM HIDAYET OLMAQIMDA ROLU BOYUKDU.1 AY KECMEMIS MEHERREMLIK GELDI VE BELECE IMAM HUSEYNIN MEKTEBI MENIM DININ ICINE DAXIL OLMAQIMA KOMEK OLDU.BU 3 INSANA MINNETDARAMAM.AQAM HUSEYNE,HACI SHAHIN AQAYA,MESHEDI DADASH MESCIDINE,VE HEMIN INSANA COX SEY BORCLUYAM.HEC VAXTDA UNUDA BILMEREM BU GOZEL VASITECILIKLERINI.ALLAH HAMISINDAN RAZI OLSUN INSALLAH.

HUSEYN HIDAYET CIRAQI
NICAT GEMISIDIR....
HUSEYNI SEVENI MENDE SEVIREM.....

mensure Tarix: Şenbe, 28.06.2008, 12:33 | Mesaj # 4
Leytenant
Tərif: 4
[b]zehra-gulu,
cox gozel ALLAH hamisindan razi olsun,xeyir ishlere vasiteci olan hamidan insALLAH[/b]

iki sey agila noqsan sayilar.
yersiz susmaq ile yersiz soz demek (Sedi Sirazi)

al-shia Tarix: Şenbe, 28.06.2008, 12:38 | Mesaj # 5
Huseynli_E
Qrup: İdareçi
Tərif: 8
Bismillah. Çox təşəkkür edirəm Zəhra gülünə mövzuya görə.
Demək çox şey olub. Uşaqlıqda qohumlar olub ki onlardan müəyyən (çox az lakin) elm öyrənmişəm. Amma namaz qılmamışam. Yəni dindar insanları elə gösterirdilerki insanın gözünde adam qorxurdu... neyse. sonra anladım.
Daha sonra mənim vaxtıyla orta məktəbdə müəllimlərim. Lap ibtidai məktəbdə də azacıq. Amma orta siniflərdə (8ci sinif) dindar müəllimə var idi ondan öyrəndim. Daha sonra oruc tutdum Allahın izni ilə.
Mənim elm öyrənməkdə daha çox rol oynayan birdə bu komputer xüsusən net oldu. Çoxlu insanlarla tanış oldum hərəsindən bir şey bəzilərindən çox şey öyrəndim. Həmdə dini saytlardan məqalələrdən və s.
Ad çəkməyə ehtiyac varsa yaza bilərəm problem deyil menimçün smile
Allah razı olsun onlardan da sizlərdən də
Zehra-gulu xahiş edirem ki şriftlərin ölçüsünü 10dan yuxarı qaldırmayasız, səliqəsiz görünür.

Esma Tarix: Şenbe, 28.06.2008, 13:51 | Mesaj # 6
Polkovnik
Qrup: Forum moderator
Tərif: 7
namaz gilmagi ALLAH razi olsun refigem oyredib.namaza gelmemishden once oruc tutmagi xalam oyredib. daha sonra netde bacilarla tanish olmusham.burada generalsimus enel hegg gagashimin da rolu var o da mene coooooooooooooooxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx sehy oyredib daha sonra forumdashim ve menim ona "emi"deye muraciet etdiyim insan,Seccad atasi oyredib.daha sonra Fatemie i Zehra nickli userimiz oyredib,daha sonra bizde dini konfrans olurdu msn`de orada ki Jaber aga oyredib ve diger baci-gardahslardan da bilmedyimi oyrenmishem.unutduglarim ola biler INSHALLAH ki hagglari halaldir/her kesden,her biirinden ALLAH razi olsun amin amin.

Lullaby my Azerbaijan... Lullaby country, mother my land... Lullaby people, poor fellow my nation... Close lullaby eye, sweet sleeps you...

optimist olmaq lazimdir optismist!

MESHHEDI_MUQEDDES Tarix: Şenbe, 28.06.2008, 22:44 | Mesaj # 7
Mayor
Qrup: Nezaretçi
Tərif: 5
Mən islam dinində olduğum üçün ilk öncə Allahıma şükr edirəm.Amma ikinci adam mənim valideynim olub.Çünki mənde namaz qılmağa etiqad onun namaz qılmağından yaranıb.Yəni ona baxıb anlamışam.Özü də təəccüblü bir şəkildə.Cəmi üç günə mən namazı əzbərləmişdim.Özü də kitabdan oxumamışdım.Sadəcə olaraq o namaz qılanda mən də təkrar edirdim.Yəqin ki, Allahın rəhmi bizə böyük olduğundan insanları namaz qılmaq üçün çetinliklere düşməyə qoymur.Mən hələ salavatın sözlərini ümumiyyətlə heç yadda saxlaya bilmirdim.Amma bir gün sübh vaxtı ayılıb ele yerimdəcə sərbəst salavat dedim.Özüm də məəttəl qaldım.Nə gözəldir məsum uşaqlıq...

HER BAXAN GÖRMÜR!!!

ZehrayiNur Tarix: Bazar, 29.06.2008, 09:32 | Mesaj # 8
General-Leytenant
Qrup: Forum baş moder
Tərif: 11
Cox sukur ki Allahin varligini, onun hokmunu taniyiram.Dine gelmeyimde Allahdan sonra anam vasiteci olub.Allah cemi analarin komeyi olsun,inseallah.

Sinesine doyub ozunu muselman ve momun sayan sexsler.Siz munafiq

deyilmisiz?

Nisa Tarix: Bazar, 29.06.2008, 09:44 | Mesaj # 9
Leytenant
Tərif: 6
Quote (ZehrayiNur)
Allah cemi analarin komeyi olsun,inseallah.

Amin baci.
Menim dine gelmeyime komek olub menim bir refiqem. Sonra da ki etrafimda olan butun momin ve momineler. Sozusuz ki, internetin de boyuk rolu var. Sadece menim dini biliklerim olduqca azdir insheallah calishdiqca calishacam. biggrin

Haqqi eshidib boyun eyenlere Allahin salami, rehmeti ve bereketi olsun.

neci Tarix: Çerşenbe axşamı, 05.08.2008, 14:06 | Mesaj # 10
İstifadeçi
Qrup: İstifadeçi
Tərif: 0
Men buna gore Allahdan sonra anama borcluyam çünkü o məni Quran dersleri almaga gonderdi, sonrada nənəmə o mənə həmişə müqəddəs İmamlarımızın fəzilətlərindən danışardı, mene gözəl ayələr öyrederdi.................

Добавлено (05.08.2008, 14:06)
---------------------------------------------
Men buna gore Allahdan sonra anama borcluyam çünkü o məni Quran dersleri almaga gonderdi, sonrada nənəmə o mənə həmişə müqəddəs İmamlarımızın fəzilətlərindən danışardı, mene gözəl ayələr öyrederdi.................

ahlibeyt14mesum Tarix: Cüme axşamı, 21.08.2008, 19:05 | Mesaj # 11
Ali Baş Komandan
Tərif: 2
salam aleykum Allaha sukur olsun ki Allah bizi haqq yola yoneltdi ..........ikinci nobede emim oqlanlarina borcluyam onlar mene tesir qoydu baxmayaraq onlar sunnidi amma men siye meshebine geldim ve bununlada Allahima sukur edirem hemd olsun Rebbime

Resuli ekrem (s) men size iki qiymetli ve aqir sey qoyuram. Allah kitabi ve itretim (ehlibeytim (e)). eger onlardan tutsaniz (itaet etseniz), hec zaman azmazsiniz (haqdan kenara cixmazsiniz).

Allahın Peyğəmbəri(s): «Həqiqətən mənim Əhli-Beytim sizin aranızda Nuhun gəmisi kimidir. Ona minən nicat tapar və ondan üz döndərən suda batıb boğular

İmam Əli (ə): «Öz Peyğəmbərinizin Əhli-Beytinə baxın, onların yolu ilə gedin və arxalarınca hərəkət edin. Çünki onlar sizi heç vaxt doğru yoldan azdırmaz və heç bir həlakətə salmazlar. Əgər onlar otursalar, siz də oturun və dursalar siz də durun

İmam Əli (ə): «Həqiqətən imamlar Allah tərəfindən insanların işlərini idarə edənlər və Onun bəndələri barəsində (əmrlərinin) icraçılarıdır. Cənnətə onları tanıyan və onların da tanıdıqları kəslərdən başqa heç kəs daxil olmaz və Cəhənnəmə yalnız onları inkar edən və onların da inkar etdikləri kəs daxil olar

ikt Tarix: Çerşenbe, 24.09.2008, 14:02 | Mesaj # 12
İstifadeçi
Salam eleykum. Manim dina galmayimda Masadi Dadas mascidinin axundu Haci Sahin Hasanlinin virtual rolu olub. Dostum mana onun dini sohbatlari olan diski verdi. (diskda "sukr elamk haqda", "Imam Ali(e) vilayati haqda" va.s dini sohbatlar var idi) Man onun sohbatlarina qulaq asandan sonra heyatin menasini basa dusdum. Allah Haci Sahin Hasanlidan razi olsun. Eyni zamanda valideynlarima borcluyam ki, onlar mana Allaha va bandaya sevgini oyrada biliblar.

Har sey Islam namina

_-Rashad-_ Tarix: Cüme axşamı, 25.09.2008, 21:28 | Mesaj # 13
Serjant
DINE GELDIYINIZ UCUN ALLAHDAN SONRA KIME BORCLUSUNUZ?

Salam AleykumDine gelmeyimi Allahdan sonra....demek olar bir hadiseden sonra geldim....Menim iki dostum Sunni ve Shie sohbeti edirdiler....ve men gordum ki bunlar bir birine yola getire bilmez cunki xoş terzde danişmirdilar Ve men onlardan vaxt istedim ki oxuyum bir az ordan burdan sonra sizi razi salaram......Başladım dinin esaslarını oyrenmeye (internetde)....sonra sunnulerin 4 mehsebi shielerinde 3 mehsebi haqda oxumaqa ....sonra forumlarda çox oturdum (esasen rusdilli) Shieler cavab verir.....Sunni-shie Muzakiresi......sonra oz fikirimde shielerin daha duzgun olduglarını anladım(Hamının fikrine hormet edirem siz de minim fikrime hormet edin)....Dostlarımı ise soyledim Qurandan................. ( 17:36)....(3:103)....(49:6) butun muselmanlar qardaşdılar gelin bir birmize hormet edek...Onsuzda (34:25)....Ele bu hadiselerden bir qeder sonra Dine İmana geldim....menin Dine gec gelmeyim onun haqqinda melumatımın az oldugundan ve bu barede heç düşünmemeyimden ireli gelirdi....Bunun da sebebleri çoxdur....Esas sebeb KİF-dir çünki onlar qerbleşerek Din haqqda melumata çox az yer ayırırlar...esasen əyləncə məqsədi olan insanı dunyaya baglayan informasiyalara heddinden çox yer ayırırlar............

Salam Aleykum....ozum haqda yalniz deye bilerem ki ADDA telebesi IslamEhlinden olan sade bir bende/
Ассаламу Алейкум.....о себе могу сказать одно курсант АММА и в свои 18 я стараюсь заслужить одобрение Аллаха.....ИНШАЛЛАХ

DINDARKA Tarix: Cüme, 26.09.2008, 22:06 | Mesaj # 14
İstifadeçi
ONCE BACIM MOVZUYA GORE TESEHHEKURLER!MEN DINI GELISIM 1-CI TANRIM SEBEBKARDIR SONRA ISE MENIM CANIMDAN COX SEVDIYIM REFIQEM OLUB.EVVELER MEN DINI HEC CUR ANLAMIRDIM.ONUN SAYESINDE MENIM HEYATA BAXISLARIM DEYISDI.EVVEL ISLAMIN QANUNLARIN BILMEYEN INSAN IDIM NEYIN HARAM NEYIN HALAL OLDUGUNUDA BILMIRDIM.INDISE ELHEMDULLILAH AZ-COX NEYISE BILIREM HEMD OLSUN.

CALIWKI, DILIN DAIM ALLAHI ZIKIR ETMEKLE ISLAQ QALSIN

iravani Tarix: Şenbe, 27.09.2008, 22:51 | Mesaj # 15
Polkovnik-Leytenant
Tərif: 8
Aləmlərin Rəbbinə şükürlər olsun məni də haqqı tanıyanlardan etdi. Mənə İslamı və Quranı ilk dəfə dini mağazada satıcı olan xanım öyretdi. Hal-hazirda mənə doğma xalamdan və bibimdən də yaxındır .Heftenin 3 günü kursdan sonra o mağazaya gedirdim və onunla söhbət edirdim.Allah-taala ondan razı olsun.

İmam Sadiq əleyhissalam buyurur: Diqqət edib baxın, görün öz elminizi kimdən öyrənirsiniz!

Mesaj redaktə olundu iravani - Şenbe, 27.09.2008, 22:54

Forum » FORUM-TEKST » İSLAM » DINE GELDIYINIZ UCUN ALLAHDAN SONRA KIME BORCLUSUNUZ?
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: